• Nope

    ★★

  • Bullet Train

    ½

  • Thor: Love and Thunder

  • Minions: The Rise of Gru

    ½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Lights, Like Angels, Flying

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★

  • RRR

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Tall Girl 2

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ½

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Red Notice

    ½

  • Eternals

    ½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

  • The Last Duel

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Belfast

    ½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★½

  • Free Guy

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ½

  • Titane

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • F9

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Nobody

  • Zack Snyder's Justice League

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★

  • Burrow

    ★★★

  • Long Toast

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★

  • Mank

    ★★½

  • Soul

    ★★½

  • Nomadland

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★

  • Rhubarb

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★½

  • Onward

    ★½

  • Minari

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Tell Me Who I Am

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½