Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lamb

Lamb

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Color of Consciousness

The Color of Consciousness

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Middleman

The Middleman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Working Man

The Working Man

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
Read the review Edit this entry  
16
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Ice Storm

The Ice Storm

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Alien³

Alien³

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Father

The Father

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Matter of Life and Death

A Matter of Life and Death

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Journey to the Beginning of Time

Journey to the Beginning of Time

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry