Caleb has logged 42 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tweet-Tweet

Tweet-Tweet

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
One Small Step

One Small Step

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Animal Behaviour

Animal Behaviour

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Weekends

Weekends

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Late Afternoon

Late Afternoon

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bao

Bao

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Skin

Skin

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Fauve

Fauve

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mother

Mother

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hale County This Morning, This Evening

Hale County This Morning, This Evening

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lifeboat

Lifeboat

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Night at the Garden

A Night at the Garden

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
End Game

End Game

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Sheep

Black Sheep

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mud

Mud

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fyre

Fyre

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Calibre

Calibre

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry