Sort by

Caleb has logged 29 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Transit

Transit

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Harriet

Harriet

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry