• Nope

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Lightyear

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • The House

    ★★★½

  • Pinocchio: A True Story

    ½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

  • The Alpinist

    ★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Belle

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

  • Black Widow

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • The Boss Baby: Family Business

    ★½

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Arlo the Alligator Boy

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Flee

    ★★★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Soul

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★

  • Hamilton

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Trolls World Tour

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½