Sort by

Caledon has logged 474 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Evil Under the Sun

Evil Under the Sun

1982
×
★★★
Edit this entry  
30
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Barbie in 'A Christmas Carol'

Barbie in 'A Christmas Carol'

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Clown

Clown

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Orphan

Orphan

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
10
RuPaul's Drag Race Holi-Slay Spectacular

RuPaul's Drag Race Holi-Slay Spectacular

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★★
Edit this entry  
09
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Faster, Pussycat! Kill! Kill!

Faster, Pussycat! Kill! Kill!

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★★
Edit this entry  
06
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Photographical Congress Arrives in Lyon

The Photographical Congress Arrives in Lyon

1895
×
Edit this entry  
03
The Astronomer's Dream

The Astronomer's Dream

1898
×
Edit this entry  
03
Workers Leaving the Lumière Factory

Workers Leaving the Lumière Factory

1895
×
Read the review Edit this entry  
02
Allied

Allied

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Barbie in 'A Christmas Carol'

Barbie in 'A Christmas Carol'

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sylvia

Sylvia

2003
×
Read the review Edit this entry  
23
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Gilda

Gilda

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love

Love

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Munchausen

Munchausen

2013
×
★★★
Edit this entry