• Not Okay

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★★½

  • Meet Me In The Bathroom

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Sing 2

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Belle

    ★★★½

  • Drive My Car

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

  • Till Death

    ★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

    ★★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • First Date

    ★½

  • Mass

    ★★★★

  • CODA

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Wish Dragon

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Last Three Days

  • Mank

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Totally Under Control

    ★★★★½

  • Soul

  • Freaky

    ★★

  • The Boys in the Band

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ½