Sort by

Steven has logged 248 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Table 19

Table 19

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
18
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Boys in the Trees

Boys in the Trees

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Flight

Flight

2011
×
Read the review Edit this entry  
16
The Last Time I Saw Richard

The Last Time I Saw Richard

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Sarah Silverman: A Speck of Dust

Sarah Silverman: A Speck of Dust

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Boys in the Trees

Boys in the Trees

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Boys in the Trees

Boys in the Trees

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Charlie Bartlett

Charlie Bartlett

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blade II

Blade II

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Free Fire

Free Fire

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Blade II

Blade II

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hush

Hush

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blade II

Blade II

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry