Sort by

Steven has logged 34 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Saw

Saw

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Byzantium

Byzantium

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Colossal

Colossal

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
1922

1922

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry