RSS feed for Cali
  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★

  • Twin Murders: The Silence of the White City

    ★★★★

  • The Irishman

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • The Laundromat

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Holmes & Watson

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Hold the Dark

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Red Sparrow

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • The Skin of the Wolf

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★★

  • 47 Meters Down

    ½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • The Fate of the Furious

  • Baby Driver

    ★★★★

  • The Bar

    ★★★

  • Get Out

    ★★★

  • Wind River

    ★★★★★

  • The Little Hours

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • The Lost City of Z

    ★★

  • Inferno

    ★★★½

  • Masterminds

    ★★★★★

  • Split

    ★★★★

  • The Invisible Guest

    ★★★★

  • The Girl on the Train

    ★★★★½

  • Sully

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • Suicide Squad

  • The Shallows

    ★★★

  • Central Intelligence

    ★★★

  • Finding Dory

    ★★★★½

  • Divines

    ★★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • Lavender

    ★★

  • Captain America: Civil War

  • Zootopia

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★★½

  • Palm Trees in the Snow

    ★★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • In the Heart of the Sea

  • The Big Short

    ★★★★

  • Bridge of Spies

    ★★★★

  • Crimson Peak

    ★★★★½

  • The Martian

  • Room

    ★★★½

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★★½

  • Fantastic Four

  • The 33

    ★★★★½