Sort by

mia🔹 has logged 28 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The King

The King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Cameraman

The Cameraman

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Umberto D.

Umberto D.

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
Read the review Edit this entry  
18
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Zoe

Zoe

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
Read the review Edit this entry