Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★½
Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★
Edit this entry  
06
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★
Edit this entry  
05
Ali Wong: Don Wong

Ali Wong: Don Wong

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Contractor

The Contractor

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Tuxedo

The Tuxedo

2002
×
★★
Edit this entry  
27
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Jimmy Carr: His Dark Material

Jimmy Carr: His Dark Material

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Paper Tigers

The Paper Tigers

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
F9

F9

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Legend

Legend

2015
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Monsters of Man

Monsters of Man

2020
×
★★
Edit this entry  
17
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Vanquish

Vanquish

2021
×
★½
Edit this entry  
05
Green Zone

Green Zone

2010
×
★★★
Edit this entry