Sort by

CallMeVexed has logged 66 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mosul

Mosul

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hard Kill

Hard Kill

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Michelle Buteau: Welcome to Buteaupia

Michelle Buteau: Welcome to Buteaupia

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
The Outpost

The Outpost

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Clash of the Titans

Clash of the Titans

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Akira

Akira

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Project Power

Project Power

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fullmetal Alchemist

Fullmetal Alchemist

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Assignment

The Assignment

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Tom Segura: Ball Hog

Tom Segura: Ball Hog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sam Jay: 3 in the Morning

Sam Jay: 3 in the Morning

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hannah Gadsby: Douglas

Hannah Gadsby: Douglas

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Rogue Warfare: The Hunt

Rogue Warfare: The Hunt

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Iliza Shlesinger: Unveiled

Iliza Shlesinger: Unveiled

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Iliza Shlesinger: Freezing Hot

Iliza Shlesinger: Freezing Hot

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Ip Man 4: The Finale

Ip Man 4: The Finale

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Josh Wolf: Father of the Year

Josh Wolf: Father of the Year

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jack Whitehall: I'm Only Joking

Jack Whitehall: I'm Only Joking

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
Jimmy Carr: Funny Business

Jimmy Carr: Funny Business

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Jimmy Carr: The Best of Ultimate Gold Greatest Hits

Jimmy Carr: The Best of Ultimate Gold Greatest Hits

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jen Kirkman: I'm Gonna Die Alone (And I Feel Fine)

Jen Kirkman: I'm Gonna Die Alone (And I Feel Fine)

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
Urzila Carlson: Overqualified Loser

Urzila Carlson: Overqualified Loser

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Daniel Sloss: Live Shows

Daniel Sloss: Live Shows

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Ali Wong: Hard Knock Wife

Ali Wong: Hard Knock Wife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Halo: The Fall of Reach

Halo: The Fall of Reach

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
Halo 4: Forward Unto Dawn

Halo 4: Forward Unto Dawn

2012
×
★★★
Edit this entry  
14
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Bert Kreischer: Hey Big Boy

Bert Kreischer: Hey Big Boy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Baby Mama

Baby Mama

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Priest

Priest

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Jarhead 3: The Siege

Jarhead 3: The Siege

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
8:46

8:46

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★½
Edit this entry  
15
Rabbits

Rabbits

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★½
Edit this entry  
15
Extinction

Extinction

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jo Koy: In His Elements

Jo Koy: In His Elements

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Edit this entry  
14
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Edit this entry