RSS feed for c

c has logged 17 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Milk

Milk

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Primer

Primer

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry