Sort by
  • Entergalactic

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★

  • See How They Run

    ★★

  • Blonde

    ★★★½

  • Prey

    ★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★½

  • The Gray Man

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • The Princess

    ★★

  • Crimes of the Future

    ★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Elvis

    ★★½

  • Moonage Daydream

  • Men

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • X

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Fresh

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

    ★½

  • Eternals

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • My Son

    ★★

  • The Humans

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • King Richard

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★

  • Vortex

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★½

  • Werewolves Within

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

    ★½