• Elvis

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★★

  • The Making of Rocky vs. Drago by Sylvester Stallone

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Cry Macho

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Being James Bond

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Hollywood Bulldogs: The Rise and Falls of the Great British Stuntman

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★½

  • In the Earth

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • The Marksman

    ★★★

  • WandaVision

  • The Dig

    ★★★★½

  • News of the World

    ★★★★

  • I Am Burt Reynolds

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Honest Thief

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • (My) Truth: The Rape of 2 Coreys

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Trip to Greece

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Pinocchio

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Greed

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Roger Waters: Us + Them

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Dr. Jack & Mr. Nicholson

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Child's Play

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • The Day Shall Come

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★