Calum has logged 16 entries for films during April 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Green Room

Green Room

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Hush

Hush

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Speedy

Speedy

1928
×
★★★½
Edit this entry  
24
Spectre

Spectre

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spy

Spy

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Barcelona

Barcelona

1994
×
Read prior review Edit this entry  
15
The Measure of a Man

The Measure of a Man

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
My Favorite Wife

My Favorite Wife

1940
×
★★½
Edit this entry  
10
The Wizard

The Wizard

1989
×
Read the review Edit this entry  
08
Neon Bull

Neon Bull

2015
×
★★½
Edit this entry  
08
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
Edit this entry  
03
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
11 Minutes

11 Minutes

2015
×
★½
Edit this entry  
01
Kill Your Friends

Kill Your Friends

2015
×
★½
Edit this entry