Calum has logged 23 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Skin Deep

Skin Deep

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
28
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
Read the review Edit this entry  
25
Reckless

Reckless

1995
×
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
Edit this entry  
23
The Holiday

The Holiday

2006
×
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Roma

Roma

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
Edit this entry  
20
Home Alone

Home Alone

1990
×
Edit this entry  
18
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★
Edit this entry  
15
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
Edit this entry  
13
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★
Edit this entry  
07
Opening Night

Opening Night

1977
×
★★½
Edit this entry  
06
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
½
Read the review Edit this entry