• Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Unforgivable

  • Squid Game

  • Pig

    ★★★★

  • Till Death

  • Clouds

  • Nomadland

    ★★★

  • The Last Dance

  • The Stranger

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

  • Joker

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Captain Marvel

  • Bird Box

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Black Panther

  • Coco

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Carol

    ★★★★

  • Focus

  • Fifty Shades of Grey

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

  • Thor: The Dark World

  • Enemy

    ★★★★

  • Dallas Buyers Club

    ★★★★

  • Prisoners

    ★★★★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★½

  • Iron Man 3

  • Django Unchained

  • The Hunt

    ★★★★½

  • The Avengers

  • Sinister

    ★★★★★

  • Extremely Loud & Incredibly Close

    ★★

  • The Intouchables

  • Captain America: The First Avenger

  • Thor

  • Black Swan

    ★★★★

  • Iron Man 2

  • Shutter Island

  • The Proposal

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

  • The Dark Knight

  • The Incredible Hulk

  • Iron Man

  • No Country for Old Men

    ★★★★

  • Zodiac

    ★★★★

  • The Pursuit of Happyness

    ★★★★★

  • The Departed

    ★★★★★

  • Cars

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ★★★★

  • Two Weeks Notice

    ★★★½

  • Jackass: The Movie

    ★★★

  • 8 Mile

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

    ★★★

  • Mulholland Drive

    ★★★★½