calvin2coolidge has logged 12 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Alone With People

Alone With People

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Warmish

Warmish

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry