• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Moon Knight

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Weeknd x The Dawn FM Experience

  • The Batman

    ★★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Eaglehood

  • The House

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Monkey Juice

    ½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Save the Lobster!

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Men

    ½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

  • The Duel

  • Squid Game

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Titane

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Us Again

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Cherry

    ★★

  • Space Sweepers

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Death to 2020

    ½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Education

  • The Lego Star Wars Holiday Special

  • Murder on Middle Beach

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Trial of Elijah Lee

  • OPAL

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Belushi

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Class Action Park

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • An American Pickle

    ★★

  • Fog Hill of Five Elements

    ★★★½