Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Glorious

Glorious

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Free Puppies

Free Puppies

×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Out in the Ring

Out in the Ring

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sirens

Sirens

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
3 Women

3 Women

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Buffalo Bill and the Indians, or Sitting Bull's History Lesson

Buffalo Bill and the Indians, or Sitting Bull's History Lesson

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mad Monster Party?

Mad Monster Party?

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Trainwreck: Woodstock '99

Trainwreck: Woodstock '99

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
An American Hippie in Israel

An American Hippie in Israel

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
We Met in Virtual Reality

We Met in Virtual Reality

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Prey

Prey

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Quintet

Quintet

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
C'est la Vie

C'est la Vie

2013
×
★★½
Edit this entry  
31
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
LEGO Star Wars Summer Vacation

LEGO Star Wars Summer Vacation

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Wedding

A Wedding

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scooby-Doo! Camp Scare

Scooby-Doo! Camp Scare

2010
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
A Dog's Will

A Dog's Will

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Boxer's Omen

The Boxer's Omen

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Images

Images

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Vengeance

Vengeance

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Next Sohee

Next Sohee

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Now, at Last!

Now, at Last!

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Piranha II: The Spawning

Piranha II: The Spawning

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Princess Dragon

Princess Dragon

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Happer's Comet

Happer's Comet

2022
×
Edit this entry  
22
The Halloween Tree

The Halloween Tree

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Giant God Warrior Appears in Tokyo

Giant God Warrior Appears in Tokyo

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
California Split

California Split

1974
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
A Life On The Farm

A Life On The Farm

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Roundup

The Roundup

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Dracula

Dracula

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shin Ultraman

Shin Ultraman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cult Hero

Cult Hero

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Viy

Viy

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry