Sort by

CalvinLaw has logged 36 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nitram

Nitram

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bruised

Bruised

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
7 Prisoners

7 Prisoners

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fabian: Going to the Dogs

Fabian: Going to the Dogs

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Criminal Life of Archibaldo de la Cruz

The Criminal Life of Archibaldo de la Cruz

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Passing

Passing

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Song of Love

Song of Love

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fireworks

Fireworks

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mädchen in Uniform

Mädchen in Uniform

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Something Must Break

Something Must Break

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Different from the Others

Different from the Others

1919
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bad Hair

Bad Hair

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Heaven: To The Land of Happiness

Heaven: To The Land of Happiness

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry