Sort by

Cameron Chamberlain has logged 32 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
30
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Her

Her

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
24
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Prom

The Prom

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★
Edit this entry  
12
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★½
Edit this entry