• Everything Everywhere All at Once

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

  • Dune

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Black Widow

  • Bo Burnham: Inside

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Tall Girl

  • Knives Out

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Great Hack

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Apollo 11

  • Glass

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • High Life

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★½

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Molly's Game

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★½

  • Dear Basketball

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★