• Friends: The Reunion

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Moxie

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Mulan

    ★★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★★

  • 6 Underground

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • Last Christmas

    ★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Hellboy

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Triple Frontier

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Polar

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Dumplin'

    ★★½

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Instant Family

    ★★★½

  • Creed II

    ★★½

  • Night Hunter

    ★★★

  • Venom

    ★½

  • Apostle

    ★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★★

  • Greta

    ★★

  • The Predator

    ★★½

  • The Nun

    ★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • A Simple Favor

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Skyscraper

  • Tau

    ★★