• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • The House

    ★★★½

  • Death to 2021

    ½

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • South Park: Post COVID

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Attack of the Hollywood Clichés!

  • 9/21/21

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Come From Away

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • America: The Motion Picture

    ★½

  • Luca

    ★★★½

  • Pray Away

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Sammy

  • Cruella

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Rushing or Dragging

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★★★★

  • South Park Vaccination Special

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Ratatouille: The TikTok Musical

    ★½

  • Death to 2020

  • We Can Be Heroes

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

  • The Last Blockbuster

    ★★½