• The Northman

    ★★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Jackass Forever

  • The House

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Red Notice

    ★½

  • The Tender Bar

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Death of David Cronenberg

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • C'mon C'mon

  • King Richard

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Nitram

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

  • Lamb

    ★★★

  • The French Dispatch

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Luca

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Cruella

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★½

  • 22 vs. Earth

    ★★½

  • Audible

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • North Hollywood

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★½

  • South Park Vaccination Special

    ★★

  • Us Again

    ★★★

  • Cherry

    ★½

  • Tom & Jerry

  • Framing Britney Spears

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Palmer

    ★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • WandaVision

  • Tiger

    ★★★½

  • Bobo the Monkey

    ★★½