Camden Riley Ford has logged 153 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Antichrist

Antichrist

2009
×
Read the review Edit this entry  
04
Closely Watched Trains

Closely Watched Trains

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Nailhitter

The Nailhitter

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★
Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★
Edit this entry  
19
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Last Year at Marienbad

Last Year at Marienbad

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
N.Y., N.Y.

N.Y., N.Y.

1957
×
Edit this entry  
11
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Destino

Destino

2003
×
Edit this entry  
10
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Mario Banana II

Mario Banana II

1964
×
Edit this entry  
08
Screen Test #3

Screen Test #3

1966
×
Edit this entry  
06
Blight

Blight

1996
×
Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
Read the review Edit this entry  
03
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Echo

Echo

2021
×
Edit this entry  
19
Time

Time

2021
×
Edit this entry  
19
Amour

Amour

2020
×
Edit this entry  
04
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Unedited Footage of a Bear

Unedited Footage of a Bear

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Steamroller and the Violin

The Steamroller and the Violin

1961
×
Read the review Edit this entry  
04
There Will Be No Leave Today

There Will Be No Leave Today

1959
×
Read the review Edit this entry  
03
The Killers

The Killers

1956
×
Read the review Edit this entry  
03
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eva: A-7063

Eva: A-7063

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Desert

Red Desert

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Talking Heads

Talking Heads

1980
×
Read the review Edit this entry  
13
L'Eclisse

L'Eclisse

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry