RSS feed for Jeremy
  • Untitled Star Wars Trilogy: Episode II

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • 8:46

  • Extraction

    ★★½

  • BOIS CERVEAU TV (1)

  • Devs

    ★★

  • Goldman v Silverman

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Cats

    ★½

  • Gorillaz: Reject False Icons

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • The Blue Shell Incident

  • The Fall

    ★★½

  • Mister America

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Hair Love

  • Full Force

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Cans Without Labels

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Atlantics

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Deerskin

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Notes from Melanie

    ★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Monos

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Serenity

    ★★

  • Heads or Tails

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Christmas Cupcakes

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Creed II

    ★★★

  • The Grinch

  • May I Please Enter

  • Adam Sandler: 100% Fresh

  • Twisted Pair

    ½

  • High Life

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

    ★★★½