Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Veronica

Veronica

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Inferno

Inferno

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Circle

The Circle

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
04
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
California Split

California Split

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry