Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • Blonde

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★★★★

  • White Noise

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • The Gray Man

    ★★★½

  • The Joys and Sorrows of Young Yuguo

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • Infinite Storm

    ★★★

  • RRR

    ★★★

  • X

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • The House

    ★★★½

  • Sex Appeal

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • B for Busy

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Young Plato

    ★★★★½

  • Be Somebody

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Happening

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Summit of the Gods

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Fatherhood

    ★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★½

  • A Writer's Odyssey

    ★★½

  • Space Sweepers

    ★★★½

  • Together Together

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Flee

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Call

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★