Sort by

Cameron has logged 16 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Live by Night

Live by Night

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Merchants of Doubt

Merchants of Doubt

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Chappie

Chappie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry