Cameron has logged 71 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
August: Osage County

August: Osage County

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ex-Shaman

Ex-Shaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Private Life

Private Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Together Together

Together Together

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Icarus

Icarus

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tesla

Tesla

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Grandson from America

A Grandson from America

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Monsters vs Aliens

Monsters vs Aliens

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Serenity

Serenity

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Picture a Scientist

Picture a Scientist

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Luce

Luce

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Good Morning

Good Morning

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Woman Demon Human

Woman Demon Human

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Trancers

Trancers

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry