RSS feed for Cameron
  • Zombieland

    ★★★★½

  • Orphan

    ★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Up

    ★★★★★

  • Drag Me to Hell

  • Friday the 13th

    ½

  • Saw V

    ½

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Iron Man

    ★★★★

  • Cloverfield

    ★★★★½

  • Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

    ★★★★

  • The Mist

    ★★★½

  • Saw IV

    ½

  • Paranormal Activity

    ★★★★½

  • Halloween

    ½

  • Transformers

    ½

  • Spider-Man 3

    ½

  • [REC]

    ★★★★

  • Dead Silence

    ★★★

  • Saw III

    ★★★

  • The Wicker Man

    ½

  • Saw II

    ★★★

  • The Descent

    ★★★★★

  • Batman Begins

    ★★★★★

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

  • The Incredibles

    ★★★★★

  • Spider-Man 2

    ★★★½

  • Shaun of the Dead

    ★★★★★

  • Saw

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★★

  • The Cat in the Hat

    ½

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • The Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★★

  • The Ring

    ★★★★½

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

  • Spider-Man

    ★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★★

  • Monsters, Inc.

    ★★★★★

  • Hannibal

  • Unbreakable

    ★★★★★

  • Sleepy Hollow

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • The Sixth Sense

    ★★★★★

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

  • The Blair Witch Project

    ★★★★★

  • Blade

    ★★½

  • Alien Resurrection

    ½

  • Titanic

    ★★★★★

  • Thinner

    ½

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Home Alone 2: Lost in New York

    ★★

  • Dracula

    ★★★★½

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★

  • Home Alone

    ★★★★½

  • Back to the Future Part III

    ★★★½

  • Back to the Future Part II

    ★★★★½

  • Pet Sematary

    ½

  • Child's Play

    ★★★★½

  • Back to the Future

    ★★★★★

  • Gremlins

    ★★★★½

  • Children of the Corn

    ½

  • Return of the Jedi

    ★★★½

  • The Thing

    ★★★★★

  • Poltergeist

    ★★★★★

  • Pink Floyd: The Wall

    ★★★★★

  • The Shining

    ★★★★★

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★★

  • Alien

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★★★

  • Star Wars

    ★★★★★