RSS feed for Cameron
  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Dirt

    ★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Mope

    ★★½

  • The Souvenir

    ★★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Death of Dick Long

    ★★★½

  • Monos

    ★★★½

  • Koko-di Koko-da

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Amazing Johnathan Documentary

    ★★★★

  • Give Me Liberty

    ★★★½

  • Vice

    ★★★½

  • The Mule

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Creed II

    ★★★½

  • Venom

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★½

  • High Life

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • The Nightingale

    ★★★½

  • The Nun

    ★★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • White Boy Rick

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • The Meg

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Skyscraper

    ★★★

  • Uncle Drew

    ★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★