Cameron has logged 407 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Ringo

Ringo

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Funny Thing Happened on the Way to the Forum

A Funny Thing Happened on the Way to the Forum

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Snowmance

Snowmance

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Snowbound for Christmas

Snowbound for Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Muppets Christmas: Letters to Santa

A Muppets Christmas: Letters to Santa

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Duck the Halls: A Mickey Mouse Christmas Special

Duck the Halls: A Mickey Mouse Christmas Special

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Stand

The Stand

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
2021 Rock & Roll Hall of Fame Induction Ceremony

2021 Rock & Roll Hall of Fame Induction Ceremony

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Made in Heaven

Made in Heaven

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cruella

Cruella

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke

ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
At Your Fingertips: Floats

At Your Fingertips: Floats

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Just Awful

Just Awful

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tom Jones

Tom Jones

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Ninth Configuration

The Ninth Configuration

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Song Remains the Same

The Song Remains the Same

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Planet of the Vampires

Planet of the Vampires

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rock 'n' Roll Nightmare

Rock 'n' Roll Nightmare

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Curious George: A Halloween Boo Fest

Curious George: A Halloween Boo Fest

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Uninvited

Uninvited

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★½
Edit this entry  
18
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Starstruck

Starstruck

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Dr. Jekyll and Mr. Hyde

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry