• Mr Brown's Boys

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Seaspiracy

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Tiger

    ★★★½

  • News of the World

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

  • The Haunting of Bly Manor

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Louis Theroux: Life on the Edge

  • Tenet

    ★★½

  • Derren Brown: 20 Years of Mind Control

  • Hamilton

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Trip to Greece

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Louis Theroux: Selling Sex

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Car Seat Headrest: KEXP Sessions

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★½

  • Eli

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

  • Louis Theroux: Surviving America’s Most Hated Family

  • The Lion King

    ★★

  • I Haven't Done Sh*t This Year: Part 3

  • Midsommar

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Diego Maradona

    ★★★★

  • Louis Theroux: Mothers on the Edge

  • Chernobyl

  • The Bob Emergency

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Disappearance of Madeleine McCann

  • Us

    ★★★

  • Wonder Park

  • The Day Shall Come

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Louis Theroux: The Night in Question

  • The Search for the Saddest Punt in the World

  • Official Secrets

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Report

    ★★★½

  • The Great Hack

    ★★

  • Polar

    ½

  • Apollo 11

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★½

  • Fyre

    ★★★