Cameron has logged 55 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
22
I Can Only Imagine

I Can Only Imagine

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gringo

Gringo

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Chicken Girls: The Movie

Chicken Girls: The Movie

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
18
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Killing

The Killing

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Killer's Kiss

Killer's Kiss

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Whitney

Whitney

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fear and Desire

Fear and Desire

1953
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry