Cameron has logged 35 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Wife

The Wife

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Sweet Hereafter

The Sweet Hereafter

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
God's Not Dead: A Light in Darkness

God's Not Dead: A Light in Darkness

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Puzzle

Puzzle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Breaking In

Breaking In

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Meg

The Meg

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Death Wish

Death Wish

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
01
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry