Cameron has logged 23 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Them That Follow

Them That Follow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry