• Broken Diamonds

    ★★★

  • Backyard Village

    ★★★

  • The Man with the Answers

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Murder on Middle Beach

    ★★★★½

  • When I'm Done Dying

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Erna at War

    ★★★

  • The Undoing

    ★½

  • My First Summer

    ★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Run

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Listen

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I Am Greta

    ★★★½

  • Fear

    ★★★★

  • Greyhound

    ★★½

  • Hollywood

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Midway

    ★★½

  • Battle at Big Rock

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Fire in Paradise

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Beyond The Gates

  • It Chapter Two

    ★★

  • Crawl

    ★★★

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Daisy

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • We Are Columbine

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★½