cameronlgang has logged 31 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Whitney

Whitney

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Mule

The Mule

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wild Wild Country

Wild Wild Country

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Private War

A Private War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Allied

Allied

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Superstar: The Karen Carpenter Story

Superstar: The Karen Carpenter Story

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Scorpio Rising

Scorpio Rising

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Making a Murderer

Making a Murderer

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
In the Mirror of Maya Deren

In the Mirror of Maya Deren

2002
×
★★
Edit this entry  
22
The Thing

The Thing

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry