Sort by

Cameron has logged 25 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Devil's Own

The Devil's Own

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
8½

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Player

The Player

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Louis C.K. 2017

Louis C.K. 2017

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Crumb

Crumb

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Driver

The Driver

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
King of New York

King of New York

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Fracture

Fracture

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry