Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
The Relatives

The Relatives

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Russian South

Russian South

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
American Girl

American Girl

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Falls

The Falls

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Soul

The Soul

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Man in Love

Man in Love

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Drifting

Drifting

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Limbo

Limbo

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Raging Fire

Raging Fire

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Attorney

The Attorney

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Elisa's Day

Elisa's Day

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zero to Hero

Zero to Hero

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dynasty Warriors

Dynasty Warriors

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Yuni

Yuni

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Medium

The Medium

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dad, I'm Sorry

Dad, I'm Sorry

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sister

Sister

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Island Keeper

Island Keeper

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Endgame

Endgame

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Writer's Odyssey

A Writer's Odyssey

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
New Gods: Nezha Reborn

New Gods: Nezha Reborn

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Green Snake

Green Snake

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Battle at Lake Changjin

The Battle at Lake Changjin

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Pioneer

The Pioneer

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Chinese Doctors

Chinese Doctors

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Onoda: 10,000 Nights in the Jungle

Onoda: 10,000 Nights in the Jungle

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Family

A Family

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Under the Open Sky

Under the Open Sky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Intolerance

Intolerance

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Aristocrats

Aristocrats

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
We Made a Beautiful Bouquet

We Made a Beautiful Bouquet

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ito

Ito

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Belle

Belle

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Masquerade Night

Masquerade Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Twilight Samurai

The Twilight Samurai

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hidden Blade

The Hidden Blade

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Love and Honor

Love and Honor

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Kabei: Our Mother

Kabei: Our Mother

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Distant Cry from Spring

A Distant Cry from Spring

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Yellow Handkerchief

The Yellow Handkerchief

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Home from the Sea

Home from the Sea

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Where Spring Comes Late

Where Spring Comes Late

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
My Sons

My Sons

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tokyo Family

Tokyo Family

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
What a Wonderful Family! 3

What a Wonderful Family! 3

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
What a Wonderful Family! 2

What a Wonderful Family! 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
What a Wonderful Family!

What a Wonderful Family!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Little House

The Little House

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nagasaki: Memories of My Son

Nagasaki: Memories of My Son

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry