Sort by
  • Blonde

    ★½

  • The Gray Man

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

  • Spiderhead

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • I Want You Back

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

  • All Too Well: The Short Film

  • Red Notice

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Spencer

  • Dune

    ★★★★½

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ½

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • After Yang

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Till Death

    ★★

  • Awake

    ★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Oslo

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Thunder Force

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Moxie

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Locked Down

    ½

  • Wonder Woman 1984

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Enola Holmes

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Binge

    ★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Class Action Park

  • The Old Guard

    ★★★

  • Athlete A

  • Artemis Fowl

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Rhythm Section

  • Downhill

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Save Yourselves!

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Zola

    ★★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Spree

    ★★

  • Bombshell

    ★★

  • Frozen II

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Knives Out