Sort by
  • Hellraiser

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • All the Old Knives

    ★★

  • Morbius

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • The Mole Song: FINAL

    ★★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Freaks Out

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Lone Wolf

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • Meskina

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • Medusa

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Time

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Black Medusa

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • Ayako Tachibana Wants to Go Viral

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Tenet

    ★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Courier

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Impetigore

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • Not in This World

    ★★★★

  • Detention

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Adults in the Room

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • The Kitchen

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • First Love

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Polar

    ★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Glass

    ★★★

  • Vice

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Venom

    ★★★

  • Aruna & Her Palate

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Tau