• Nope

    ★★★★★

  • Bullet Train

  • Elvis

  • The Northman

    ★★★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • X

  • The Batman

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • No Time to Die

  • Inu-oh

    ★★★★★

  • Malignant

  • The Green Knight

    ★★

  • Jungle Cruise

  • Vortex

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Mortal Kombat

  • We're All Going to the World's Fair

  • Yung Lean: In My Head

  • Soul

    ★★

  • Another Round

  • The Donut King

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • Possessor

  • The Irishman

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Chernobyl

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • The Lodge

    ★★½

  • Fyre

  • Vice

  • Halloween

  • The Favourite

  • Pledge

  • Cam

    ★★★

  • BlacKkKlansman

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

  • One Cut of the Dead

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★★½

  • It

  • First Reformed

    ★★★★★

  • You Were Never Really Here

  • Abducted in Plain Sight

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • It Comes at Night

  • The Disaster Artist

  • The Other Side of Hope

    ★★★★

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

  • A Ghost Story

    ★★★½

  • Silence

    ★★★★★

  • HyperNormalisation

  • Sami Blood

  • Moonlight

    ★★★★

  • Graduation

    ★★★★★

  • The Handmaiden