Sort by

camille has logged 62 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Terminator

The Terminator

1984
×
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
Edit this entry  
27
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pulse

Pulse

2001
×
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
Read the review Edit this entry  
01
Malignant

Malignant

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
The Game

The Game

1997
×
Read the review Edit this entry  
26
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Possessor

Possessor

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Crash

Crash

1996
×
Read the review Edit this entry  
06
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Body Double

Body Double

1984
×
Edit this entry  
04
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
Edit this entry  
30
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
Edit this entry  
29
The Matrix

The Matrix

1999
×
Read the review Edit this entry  
22
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
Read the review Edit this entry  
06
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Interview

The Interview

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pledge

Pledge

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Suspiria

Suspiria

1977
×
Read the review Edit this entry  
12
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
Read the review Edit this entry  
11
Halloween

Halloween

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Yung Lean: In My Head

Yung Lean: In My Head

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
Read the review Edit this entry  
06
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
Read the review Edit this entry  
05
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Kill List

Kill List

2011
×
Read the review Edit this entry  
03
HyperNormalisation

HyperNormalisation

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
Read the review Edit this entry  
25
Talk Radio

Talk Radio

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Songs from the Second Floor

Songs from the Second Floor

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry