camila has logged 170 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
American History X

American History X

1998
×
★★★★
Edit this entry  
29
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lolita

Lolita

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wristcutters: A Love Story

Wristcutters: A Love Story

2006
×
Edit this entry  
06
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The King

The King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pieces of April

Pieces of April

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Misery

Misery

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Orphan

Orphan

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Crush

The Crush

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scream 3

Scream 3

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cat on a Hot Tin Roof

Cat on a Hot Tin Roof

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★½
Edit this entry  
23
Benny & Joon

Benny & Joon

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry